Facebook
Powrót do produktów Zapytaj o cenę i dostępność

FIREBOX Ognioochronne Rozdzielnice, Obudowy EI

Zastosowanie

  • ochrona przeciwpożarowa wszystkich instalacji, m.in. systemów przeciwpożarowych, automatyki i aparatury elektrycznej przed skutkami bardzo wysokiej temperatury, w czasie pożaru we wszystkich rodzajach budownictwa,
  • ograniczenie kosztów budowy i redukcja powierzchni budynku wydzielonej jako strefa pożarowa,
  • zapewnienie systemu bezpieczeństwa obiektu poprzez powstrzymywanie naporu płomieni oraz gorących gazów,
  • zabezpieczenie aparatury procesów przemysłowych w ciężkich warunkach pracy (wysoka temperatura, gazy),
  • zapewnia szczelność ogniową oraz izolację termiczną w okolicach 40 – 140 st. C wewnątrz obudowy przy temperaturze otoczenia powyżej 1000 st. C.

Zalety

  • System rozdzielnic w obudowach FIREBOX to idealne małogabarytowe rozwiązanie umożliwiające zabezpieczenie przeciwpożarowe wszystkich instalacji, aparatury, urządzeń oraz systemów bezpieczeństwa budynków oraz obiektów przemysłowych przed wysoką temperaturą (do 1000 st. C) oraz wniknięciem gazów podczas trwania pożaru. Wewnątrz obudowy utrzymuje się temperatura od 40 do 140 st.C.
  • Obudowa umożliwia dobór i zastosowanie dowolnej aparatury, dzięki możliwości wykonania jej na dowolny wymiar. Zastosowanie specjalnych dławików umożliwia wprowadzenie kabli o różnych przekrojach.
  • Dzięki obudowom FIREBOX ograniczamy koszty budowy I oszczędzamy powierzchnię obiektu niezbędną do wydzielenia strefy pożarowej.

Budowa

Konstrukcja FIREBOX sprostała restrykcyjnym wymogom. Jest każdorazowo projektowana indywidualnie do potrzeb Klienta.

Wykonana jest z kilku warstw odpowiednio wyprofilowanej blachy stalowej łączonej za pomocą spawów. Pomiędzy warstwami występuje warstwa termiczna, o odpowiedniej strukturze i grubości, odpowiedzialna za powstrzymywanie wysokiej temperatury w trakcie pożaru.

Konstrukcja FIREBOX wykonywana jest w wersji do zabudowy natynkowej i podtynkowej. Malowana lakierami proszkowymi w dowolnym kolorze według palety RAL.

Dach i podstawa

Budowa części górnej oraz podstawy obudowy FIREBOX umożliwiają proste i bezpieczne wprowadzenie przewodów przez metalowe dwuczęściowe dławiki pozwalające na wprowadzenie żył przewodów o przekrojach od 1,5 mm² do 240 mm². Warunkiem koniecznym po wprowadzeniu okablowania do obudowy jest doszczelnienie dławików dodatkowym uszczelniaczem, taśmą lub sznurem izolacyjnym, zgodnie z zaleceniami.

Osłona przednia (drzwi)

Osłona przednia (drzwi) wykonane są dokładnie w ten sam sposób jak ściany i plecy obudowy, co zapewnia równomierne rozłożenie temperatury na całej konstrukcji i ogranicza jej przyrost wewnątrz obudowy.

Osłona przednia jest całkowicie demontowalna co umożliwia łatwe prowadzenie prac w środku obudowy. Osłona posiada system blokujący możliwość rozszczelnienia obudowy podczas pożaru oraz zaczepy umożliwiające regulacje docisku w celu zapewnienia lepszej szczelności.

Osłona wyposażona jest zaczepy z zabudowanym zamkiem na klucz w dowolnym systemie lub kłódkę.

Montaż

Obudowa przeznaczona do montażu na ścianie mocowana jest za pomocą uchwytów naściennych po obu stronach obudowy, wyposażonymi w otwory na śrubę M10-16, rozstaw uchwytów jest dowolny.

Warunkiem uzyskania odpowiedniego stopnia EI obudowy, jest wykonanie pełnych osłon górnej/dolnej tras/szybów kablowych i okablowania dochodzących do obudowy FIREBOX w zależności od wersji natynkowej lub podtynkowej Osłony należy wykonać z ognioochronnych przegród, zgodnie z dokumentacją techniczną opracowaną dla danego zastosowania oraz zgodnie z przepisami techniczno-budowlanymi.

Osłony graniczące z obudową muszą posiadać klasę odporności ogniowej nie gorszą niż zastosowana obudowa. Osłony należy połączyć z konstrukcją budynku zgodnie z wymaganiami producenta osłon. Grubość osłony uzależniona jest od odpowiedniej klasy ogniowej.

Dobór obudowy FIREBOX dokonywany jest każdorazowo na podstawie indywidualnych ustaleń technicznych.

Wyposażenie

Wyposażenie każdorazowo dobierane jest do potrzeb Klienta w dowolnym zakresie wszystkich poziomów oraz rodzajów napięć. Obudowę można wyposażyć w moduły o dowolnych gabarytach oraz wielkościach prądowych.

Pliki do pobrania