Facebook
Powrót do produktów Zapytaj o cenę i dostępność

RSSw Rozdzielnica SN

Zastosowanie

Rozdzielnica typu RSS-24/630 przeznaczona jest do stosowania w stacjach transformatorowych, jak i w złączach kablowych średnionapięciowych w szczególności tam gdzie niedopuszczone są rozwiązania z izolacją SF6.

Zalety

Zaletą rozdzielnicy jest jej kompaktowy układ, o minimalnych wymiarach pola jak dla tego typu zestawów rozdzielczych (szer.=615mm; gł.=950mm; wys.=1600mm). Ustawienie posobne rozłączników i uziemników umożliwia łatwy układ załączania i rozłączania, bez potrzeby zastosowania układu przeniesienia napędu. W rozdzielnicy zastosowano stałe przegrody izolacyjne uniemożliwiające dostęp obsługi do elementów znajdujących się pod napięciem. W układzie tym wyeliminowano stosowaną powszechnie w układzie rozłącznika, przegrodę izolacyjną wsuwaną ręcznie między styki rozłącznika w przypadku konieczności dostępu do pola rozdzielczego. Ułatwia to obsługę pola rozdzielczego.

Drzwi przedziałów rozłącznikowego i kablowego zakładane są na układ haków, których konstrukcja umożliwia łatwe i niezawodne ich zamykanie poprzez ich samonaprowadzanie. Zastosowanie drzwi zakładanych na haki umożliwia łatwy dostęp do wnętrza pola, szczególnie w złączach kablowych. Zastosowane wzierniki w drzwiach umożliwiają jednoznaczne wzrokowe określenie położenie noży rozłącznika i uziemnika. System blokad mechanicznych uniemożliwia wykonanie błędnych czynności łączeniowych, oraz zabezpiecza przed uzyskaniem dostępu do pola przed wyłączeniem napięcia i zamknięciem uziemnika.

Stosunkowo małe gabaryty pól rozdzielczych pozwalają na zastąpienie nimi zestawów rozdzielczych w których zastosowano izolację gazową (SF6), eliminując tym samym proces związany z kontrolą i utylizacją gazu SF6.

Wyposażenie

Obudowa wykonana z blachy alucynkowej łączonej za pomocą połączeń nitowych oraz śrubowych, konstrukcja obudowy wykonana tak aby umożliwić łatwy dostęp do aparatury, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa oraz intuicyjną obsługę w trakcie trwania prac instalacyjnych i eksploatacyjnych. System blokad mechanicznych uniemożliwia wykonanie błędnych czynności łączeniowych, oraz zdjęcie osłony przed wyłączeniem napięcia i zamknięciem uziemnika.

W zestawie rozdzielczym zastosowano rozłączniki typu NAL 24 produkcji firmy ABB, w izolacji powietrznej. Pola rozdzielcze wykonano w wersji łukoochronnej.

Podstawowym polem jest pole liniowe, inne warianty pól oferowane są po uzgodnieniu z firmą.

Parametry znamionowe

 • Napięcie znamionowe24 kV
 • Częstotliwość znamionowa50 Hz
 • Napięcie probiercze o częstotliwości sieci50 kV
 • Napięcie probiercze udarowe piorunowe125 kV
 • Prąd znamionowy ciągły630 A
 • Prąd znamionowy wytrzymywany16 kA (3 s.)
 • Prąd znamionowy szczytowy wytrzymywany40 kA
 • Odporność na działanie łuku wewnętrznego16 kA (1 s.)
 • Stopień ochrony IP3X
 • Wysokość / szerokość / głębokość1600/550-615/1000 mm

Zgodność z normami

 • PN-EN 62271-200:2012 – „Wysokonapięciowa aparatura rozdzielcza i sterownicza – Część 200: Rozdzielnice prądu przemiennego w osłonach metalowych na napięcie znamionowe powyżej 1 kV do 52 kV włącznie”.

Pliki do pobrania