EVB - Stacja ładowania pojazdów elektrycznych

Elektromobilność, Emobility, Stacja ładowania pojazdów elektrycznych, Ładowarka samochodów elektrycznych, Stacja ładowania samochodów elektrycznych, Wallbox

Scroll

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Sąd Konkursowy Złotego Medalu MTP na Międzynarodowych Targach Energetyki EXPOPOWER 2017 pod przewodnictwem Pani Prof. dr hab. inż. Aleksandry Rakowskiej (Politechnika Poznańska) przyznał w głosowaniu Złoty Medal MTP naszemu najnowszemu produktowi EVB – Stacja Ładowania Pojazdów Elektrycznych.

Zastosowanie

Informacje ogólne

EVB to seria innowacyjnych i estetycznych stacji produkcji firmy PRE Edward BIEL, przeznaczonych do ładowania pojazdów elektrycznych. EVB - szybka stacja ładowania dużej mocy, dzięki czemu czas ładowania ulega znacznemu skróceniu. Niewielkie gabaryty i nowoczesny wygląd idealnie komponują się z otoczeniem. Stacja przygotowana do montażu w warunkach domowych oraz miejscach publicznych, takich jak:

Ładowanie

Warianty ładowania

Ładowanie odbywa się w dwóch wariantach:

1. Ładowanie AC typ-1 SAE J1772 oraz typ 2 –IEC 62196-2

2. Ładowanie DC typ-1 SAE J1772 oraz typ 2 –IEC 62196-3

3. Ładowanie kombinowane AC/DC typ-1 SAE J1772 oraz typ-2 IEC 62196-2, IEC 62196-3

Czas ładowania

Stacje EVB przeznaczone są do szybkiego i bardzo szybkiego ładowania których czas ładowania samochodu wynosi odpowiednio:

*w zależności od zastosowanego gniazda oraz pojemności baterii w samochodzie.

Dodatkowe oszczędności to możliwość czerpania energii ze słońca. Proponujemy również stacje EVB mniejszej mocy bez potrzeby zmiany taryfy w zakładzie energetycznym. Oferujemy możliwość zasilania stacji z paneli fotowoltaicznych (100% darmowa energia).

Konstrukcja

Nadzwyczajna obudowa

Obudowa EVB jest wykonana z aluminiowych profili (Łączonych ze specjalnie wykonanym bezpiecznym hartowanym i lakierowanym szkłem o grubości do 6 mm.) o grubości od 1 do 4 mm w trzech wariantach:

Nowatorska II klasa ochronności jest osiągnięta poprzez całkowite dwustronne (wewnętrzne i zewnętrzne) pokrycie materiałem izolacyjnym w trwały i nierozerwalny sposób z aluminiowym rdzeniem. Bez konieczności pokrywania dodatkowymi lakierami. Elementy konstrukcji łączone są ze sobą w bardzo staranny sposób w celu zapewnienia wysokiej szczelności. Szeroki wachlarz kolorystyczny umożliwia dowolność przy projektowaniu i pozwala na dowolną aranżację stacji ładowania.

Konfiguracja

EVB to nowoczesna stacja z możliwością wyboru idealnego rozwiązania pod wymagania zamawiającego, spełniająca normy polskie, europejskie i światowe. Oferujemy kilka dostępnych wariantów konfiguracji:

  1. 1. EVBmini – o max. prądzie ładowania 32 A AC w wersji podtynkowej, natynkowej i nasłupowej,
  2. 2. EVB – o max. prądzie ładowania 63A AC w wersji wolnostojącej,
  3. 3. EVBmax – o max. prądzie ładowania 125A DC w wersji wolnostojącej,
  4. 4. EVB-CT – o max. prądzie ładowania 200A DC w wersji wolnostojącej/pantograf,
  5. 5. EVB-UG – o max. prądzie ładowania 32A AC.

Załączanie układu

Oprogramowanie umożliwia ustawienie odpowiednich stawek za kWh.

Zastosowane zabezpieczenia w stacji EVB podnoszą bezpieczeństwo użytkowania. Kod PIN oraz kartę RFID posiadają osoby, które mają zgodę na korzystanie ze stacji i chroni przed ładowaniem przez osoby trzecie (rozwiązanie dla firm, których pracownicy parkują samochody w miejscach publicznych i ogólnodostępnych).

Zarządzanie

Zarządzanie stacją EVB odbywa się poprzez wyświetlacz lub kolorowy panel dotykowy LCD. Połączony z panelem dotykowym sterownik PLC ściśle współgra z układem pomiarowym oraz rozliczeniem na monety lub płatności kartą debetową. Istnieje możliwość bez żadnego z wyżej wymienionych (wersja ekonomiczna).

Panel dotykowy LCD wyświetla informacje o kolejnych krokach w celu prawidłowego użytkowania stacji. Podczas awarii sieci następuję automatyczne odłączenie układu zasilania, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania i eliminuje ryzyko uszkodzenia baterii w pojeździe.

Parametry panelu dotykowego LCD:

Komunikacja

Stacje do ładowania EVB mogą być wyposażone w modem z kartą SIM z możliwością obustronnej komunikacji, m.in. udostępniają informacje o punktach ładowania, ich dostępności oraz rozmieszczeniu na interaktywnej mapie.

Układ pomiarowy

Stacje EVB mogą być wyposażone w układy pomiarowe dla potrzeb własnych lub rozliczeniowe dla operatora energetycznego, a także w oba układy na raz.

Montaż

Stacja ładowania EVB potrafi wpasować się każde miejsce, dzięki możliwości indywidualnego projektowania obudowy oraz dopasowanie do występujących warunków. Stacja ładowania EVB występuje w pięciu podstawowych wariantach montażu:

Parametry znamionowe

KONTAKT